SZKOLENIA

Szkolenia e-learingowe zostały
zakończone


Szkolenia e-learningowe
  • bezpieczeństwo w Internecie – dzięki udziałowi w szkoleniu kursant dowie się jak zarządzać i chronić swoje dane, czym kierować się przy wyborze programu antywirusowego, co robić w sytuacji nadużyć ze strony innych internautów. Pozna rodzaje wirusów, a także zagrożenia związane z korzystaniem z portali społecznościowych, komunikatorów internetowych czy bankowości elektronicznej.
  • komunikacja i asertywność w relacjach społecznych – pakiet informacji o tym, jak porozumiewać się z otoczeniem, z uwzględnieniem komunikowania własnych potrzeb i odczuć, obrony własnych praw. Udział w szkoleniu pozwoli kursantowi na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, a także zmniejszy ryzyko nadużyć wobec osób starszych.
  • kreowanie pozytywnego wizerunku w świecie rzeczywistym i wirtualnym – co to jest wizerunek i jak go budować? Jak dbać o swój wizerunek? Od czego zależy postrzeganie osoby przez otoczenie? Co to jest netykieta i jak ją stosować?
  • zdrowy styl życia seniora – kurs zawiera informacji o tym,  jaki sposób odżywiania stosować, aby nie mieć problemów zdrowotnych, zawsze mieć siłę i energię do wstawania i całodniowej aktywności, a także jaką aktywność podjąć, aby odbudować swoją kondycję, poprawić samopoczucie i cieszyć się sprawnością przez długi czas.
  • kompendium pracy z komputerem w domu – pakiet praktycznych informacji dotyczących posiadania i korzystania ze sprzętu komputerowego w domu składający się z trzech głównych działów tematycznych:

1) Zanim sprzęt pojawi się w domu – jak się przygotować do zakupu komputera? Czym kierować się przy wyborze sprzętu? Jaki sprzęt czy dodatkowe oprogramowanie będzie mi jeszcze potrzebne?

2) Użytkowanie – przegląd pojęć i zagadnień związanych z komputerem, omówienie poszczególnych etapów pracy (m.in. uruchamianie i wyłączanie komputera, korzystanie z Internetu i podstawowych narzędzi pakietu Windows), a także jak dostosować ustawienia komputera do użytkownika (wielkość czcionki, powiększenie obrazu itp.)

3) Przechowywanie i pielęgnacja – jak przechowywać sprzęty, gdy ich nie używamy? Jak dbać o swój komputer, tak aby długo i sprawnie działał?